Mellor anuncio publicitario

ARDE LVCVS MMXXIII
MBC Servicios Audiovisuales, S.L.
CHAMA A MIÑA NETA
Recados Carmen para Balidea e Universidade de Vigo
GRACIAS
Metronoventa Creatividade e Produción Publicitaria, S.L.
HEATHER SMALL-LAS ESTRELLAS DEL CAMINO
Kaito Estudios, S.L.

Mellor curtametraxe

ANTES DE QUE SE POÑA O SOL
Nani Matos
NENA
Undodez e Mordisco Films
O COIDADO
Miguel Canalejo
O NENO SARDIÑA
Cósmica Producións
ULISES
Gaitafilmes

Mellor curtametraxe de animación

ILLA CORDURA
Mario Fernández Filloy
IN HALF
Jorge Morais
O MONSTRO E A NENA
Jorge J. Costas
TO BIRD OR NOT TO BIRD
Abano Producións, S.L., Uniko Estudio Creativo, S.L.

Mellor documental

A VIAXE DE LUCY
Somadrome Films, TVE, TVG, Curiosity Stream
CHICHI E MÁIS EU
Ollovivo
EMOCIÓN, VIDA E TEATRO-A NAVE DAS MARÍAS
Ecos do Sur ONG
OS ESPAZOS EN BRANCO
Seara Films coa colaboración de TVG, Xunta de Galicia, Cultura da Deputación de A Coruña e Fundación Uxío Novoveyra

Mellor longametraxe

FATUM
Vaca Films, Playtime
MATRIA
Daniel Froiz, María Zamora, Mireia Graell, Stefann Shmitz, Matriuska Producciones, S.L.
O CORNO
Esnatu Zinema, Miramemira, Elástica Films, Bando á Parte, Bulletproof Cupid
¡SALTA!
Ensenada de Ézaro Films SA, Caladiño Filmes SL, coa colaboración da TVG

Mellor programa

CINEPHILIA (172-213)
Noveolas Producciones, Telemiño
CLAC (76-104)
Televisión de Galicia
COS PÉS NA TERRA (166-168)
Filmax (Producións A Fonsagrada, S.L.)
O GRAN CAMIÑO. GRANDES RUTAS A PÉ DO MUNDO (5-8)
Meteórica Cine, Alba Prol e Rául García

Mellor serie de TV

MOTEL VALKIRIAS (1-8)
CTV, S.A. e SPI, S.A. en colaboración con TVG e RTP
OS ARGONAUTAS E A MOEDA DE OURO (1-10)
Portocabo e RTVE en colaboración coa Xunta de Galicia-Agadic
RAPA (1-6, da tempada 2)
Portocabo para Movistar Plus + coa colaboración da Xunta de Galicia-Agadic
Saudade de ti (61-120)
Voz Audiovisual SAU, coa colaboración da TVG

Mellor serie web

A ARTE DE SER (MAL) PAI (1-3)
Miraveo
BECHOS (1-10)
Undodez para a Televisión de Galicia
NOSOUTRAS, AS MULLERES DA REVISTA NÓS (1-3)
Nós Televisión co patrocinio da Deputación de Ourense
TERAPIA DE (15-17)
Kraken Media SL

Mellor videoclip

A PEQUENA MORTE (CAAMAÑO & AMEIXEIRAS)
Melania Freire e David Silva
FAI TEMPO (THE RAPANTS)
Undodez e Anxo Beiro
OLIVEIRA DOS CEN ANOS (C.TANGANA)
RC Celta e Little Spain
RUANDO (CRONICAS D'ARDÉN-CAP. 2, MONDRA)
Mondra

Mellor comunicador/a

JUAN FUENTES
Quen Anda aí? (599-807)
LUCÍA VEIGA
Malicia Noticias (546-563).
PACO LODEIRO
Atrápame se podes (376-620)
SIMONE SAIBENE
Cinephilia (172-213)

Mellor dirección

ÁLVARO GAGO
Matria
JAIONE CAMBORDA
O Corno
JUAN GALIÑANES
Fatum
OLGA OSORIO
¡Salta!

Mellor dirección de arte

ALEXANDRA FERNÁNDEZ
¡Salta!
ÁNGEL AMARO, SIMÓN CANOSA
Motel Valkirias (1-8)
INÉS RODRÍGUEZ
Rapa, 1-6 da tempada 2
MELANIA FREIRE
O Corno

Mellor dirección de fotografía

JAIME PÉREZ
Rapa 1-6 da tempada 2
LUCÍA C.PAN
Matria
MAURO HERCE
Sica
RUI POÇAS AIP, ABC
O Corno

Mellor dirección de produción

ANA MÍGUEZ
Rapa, 1-6 da tempada 2
JAVI LOPA
Amigos hasta la muerte
JOSÉ ALBERTO FUENTES
O Corno
NATI JUNCAL
Matria

Mellor guión

ÁLVARO GAGO
Matria
FRAN ARAÚJO, PEPE COIRA
Rapa, 1-6 da tempada 2
JAIONE CAMBORDA
O Corno
OLGA OSORIO, ARACELI GONDA
¡Salta!

Mellor interpretación feminina de reparto

CARLA RIVAS
O Corno
IOLANDA MUIÑOS
Rapa, 1-6 da tempada 2
MELANIA CRUZ
Rapa, 1-6 da tempada 2
SUSANA SAMPEDRO
Matria

Mellor interpretación feminina protagonista

JANET NOVÁS
O Corno
LIDIA VEIGA
Canto toco un animal
MARÍA VÁZQUEZ
Matria
MÓNICA LÓPEZ
Rapa, 1-6 da tempada 2

Mellor interpretación masculina de reparto

DIEGO ANIDO
O Corno
EDUARDO ALBERTO RODRÍGUEZ CUNHA "TATÁN"
Matria
FEDERICO PÉREZ REY
Rapa, 1-6 da tempada 2
SANTI PREGO
Matria

Mellor interpretación masculina protagonista

DARÍO LOUREIRO
Rapa, 1-6 de tempada 2
JAVIER CÁMARA
Rapa, 1-6 de tempada 2
LUIS TOSAR
Fatum
TAMAR NOVAS
¡Salta!

Mellor maquillaxe e perruquería

BÁRBARA BROUKE, LORENA CALVO E SILVIA NEIRA
O Corno
FANY BELLO, GEMMA MÁRQUEZ
Rapa, 1-6 da tempada 2
SONIA GARCÍA
Matria
SUSANA VEIRA, BEATRIZ ANTELO, ANTONIO NARANJO
¡Salta!

Mellor montaxe

CRISTÓBAL FERNÁNDEZ
O Corno
GASPAR BROULLÓN, JULIA JUANATEY, LUCIA IGLESIAS
Rapa, 1-6 da tempada 2
LU RODRÍGUEZ
Fatum
RICARDO SARAIVA
Matria

Mellor música orixinal

CAMILO SANABRIA
O Corno
MANUEL RIVEIRO
¡Salta!
SANTI JUL, IVÁN LAXE
Os Argonautas e A Moeda de Ouro
(1-10)
XAVI FONT
Rapa, 1-6 da tempada 2

Mellor realización

ALBA PROL, RÁUL GARCÍA, JAIRO IGLESIAS
O Gran Camiño. Grandes Rutas a Pé do Mundo (5-8)
GERARDO RODRÍGUEZ
Malicia Noticias (546-563)
NATALIA LÓPEZ REY
Clac (76-104)
SIMONE SAIBENE
Cinephilia (172-213)

Mellor son

CARLOS MOURIÑO, DAVID MACHADO, JAVIER PATO
¡Salta!
JUAN GAY, DIEGO STAUB
Rapa (1-6 da tempada 2)
SERGIO SILVA, DAVID MACHADO
O Corno
XAVIER SOUTO, DIETO STAUB
Matria

Mellor vestiario

ALICIA DAPENA, LOLA DAPENA
Rapa (1-6 da tempada 2)
ANA LÓPEZ
¡Salta!
MARÍA PORTO ROMERO
Fatum
UXÍA VAELLO
O Corno